З’явилася інформація про долю понад 50 цивільних мешканців Сумської області, яких російські окупанти примусово вивезли до РФ. Наразі незаконно депортованих українців утримують на території Бєлгородської області.
Заступник голови Сумської районної ради Володимир Біцак в ефірі «Ранок.LIVE» повідомив, що російська омбудсманка Тетяна Москалькова вже передала українській стороні списки з іменами та прізвищами утримуваних осіб. Ці дані отримав Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Володимир Біцак наголосив, що незаконне утримання людей є елементом тиску росії на переговорний процес.
«Якщо людей викрали, то просто так їх можуть і не віддати», — пояснив він.
Інцидент із примусовим вивезенням людей поблизу села Грабовське офіційно визнано Силами оборони як грубе порушення Женевської конвенції. Україна залучає міжнародні правозахисні інституції для повернення своїх громадян.
Через постійну загрозу продовжується евакуація з прикордонних населених пунктів.
