В Україні відбулася конференція «Мистецтво як інструмент відновлення: потенціал арттерапії у роботі психологів системи МВС», яка стала майданчиком для впровадження найкращих світових практик у систему реабілітації українських воїнів. Захід проведено за підтримки Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. Про це повідомили в КНП СОР «Сумський обласний клінічний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» спільно з Координаційним центром КМУ.
У межах конференції фахівці представили досвід, запозичений у провідних фахівців світу. Зокрема, українські психологи почали активно впроваджувати японську техніку каліграфії. Малювання пензлями та тушшю, презентоване президенткою Федерації психологів Японії Маріко Укійо, поєднує в собі мистецтво, глибокий фокус уваги та контроль дихання, що є критично важливим для стабілізації стану після бойових дій.
Від самого старту Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською, арттерапія була визначена як ключовий елемент неформальних послуг. Сьогодні ці методики є невід’ємною частиною роботи Центрів життєстійкості та регіональних «Днів спільнодії».
Інтеграція міжнародного досвіду в роботу відомчих психологів дозволяє не лише поглибити їхні професійні навички, а й створити ефективну систему відновлення внутрішнього ресурсу захисників.
